Ahoj, vítej na mojí stránce o toulkách na motorce

„WANDERER, aneb Cesty za poznáním“   . . .                         

 

image003.jpg

 

Jsem Robin, narozen mezi 60. a 70. rokem.

Jednou to začalo celkem nevinně. Když pominu období mezi svým sedmnáctým a pětadvacátým rokem života, kdy jsem sedlal stařičkou ČZ 175, tak jsem se k motorkaření dostal celkem náhodou.

V roce 2011, jsem byl na řeckém ostrově Korfu, a jelikož sám jsem považoval za půjčení auta na týden za zbytečný přepych, zvolil jsem tehdy skútr Piaggio-125. Je pravdou, že jsem roky na ničem podobném neseděl, ale jako cyklista jsem věděl jak se zatáčí, co je náklon a kdy to může prostě podjet-ustřelit.

image014.jpg

Takže jsem svou první řeckou dovolenou prodrandil na pro mne tehdy úžasném moto. Po návratu do vlasti jsem

ihned šel do prodejny a mým prvním moderním motovozidlem byl  SYM Orbit125.

Najezdili jsme toho spolu nemálo, ale nějak chyběla kubatura a výkon a také rychlost. Takže po čase výměna za cestovní maxiskutr Forza300. To už bylo jiné kafe. Dobý tah, zrychlení jako raketa, maximálka kolem 138km.

To se dalo už i použít na cesty Evropou a tak začalo mé mototoulání mimo Českou republiku.

image007.jpg

Jak to ale bývá obvyklé, pokukoval jsem po nějakém plnokrevníkovi, motorce. Jedno léto jsem věnoval objíždění motosalonů v Praze a okolí a se stálou kaucí 30tis v kapse jsem si během dvou měsíců pujčil cca 9 různých strojů, od choppera až po cestovní endura. S ohledem na svou maličkost, jsem byl přeci jen omezen výběrem, abych měl při došlapu alespoň pul chodidla pevně na zemi.

Zkoušky a tento motokonkurz nakonec vyhrála cestovní Honda  Cb500X. Dobrý kompromis mezi cenou výkonem a velikostí. Prostě, když jsem ji testoval u dealera v Plzni, bylo to hned po cca 3mintách jízdy jasné, že my dva jsme srostli k sobě.

image009.jpg

Od té doby se potuluji po Česku a mimo svoji vlast a užívám si tu svobodu v sedle, prostě motorkář-tulák. WANDERER

 

 

FACEBOOK

x

YOUTUBE

x

INSTAGRAM

x

 

 

Hl.strana webu  -  (main page)

 

image002.png